High Brightness 5000 NITS Rental LED Display Screen Flexible type
Yaham Optoelectronics Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : YAHAM
Model Number : YR-II
Certification : FCC 2AZPZ-T25
Place of Origin : CHINA
MOQ : 1pieces
Price : USD1250-2000/pieces
Payment Terms : L/C, T/T
Supply Ability : 1000set/per month
Delivery Time : 15
Packaging Details : FLIGHT CASE
product : led rental screen
application : outdoor/indoor
Panel size : 500*500mm
pixel pitch : 2.6mm,3.91mm,4.81 mm
Application scenarios : events, exhibitions, weddings, gyms, outdoor billboards
Feature : Fast Installation
Feature2 : S-PWM technology, improved visual experience
Feature3 : Multiple Installation methods
Feature4 : Whisper-quiet operation
High Brightness : 5000 NITS
Contact Now
Product Description
Specifications
ITEM
T2.6
T3.91
T4.81
PIXEL
2.6 mm
3.91mm
4.81mm
LED TYPE
SMD
SMD
PIXEL DENSITY
147456 pixel/m2
65536 pixel/m2
MODULE DIMENSION
250*250 mm
250*250 mm
250*250 mm
MODULE RESOLUTION
96*96 pixels
64*64 pixels
CABINET DIMENSION
500*500*65mm
500*500*65mm
500*500*65mm
CABINET WEIGHT
6.2kg
6.2kg
6.8kg
ACCESS
Front/Rear
Front/Rear
Rear
INGRESS PROTECTION
IP43
IP43
IP65
BRIGHTNESS
1200 NITS
1200 NITS
5000 NITS
VIEWING ANGLE
V140/V120
V140/V120
MAX.POWER CONSUMPTION
600W
640W
600W
AVE.POWER CONSUMPTION
180W
190W
180W